تبلیغات
مجله درهم ورهم - مگر شما هم تنبل هستید؟
 
مجله درهم ورهم
مطالب مفید و زیبا ...
                                                        
درباره وبلاگ

این یه وبلاگ عمومیه و ماهم از این موضوع استفاده کردیم و مطالبی با موضوعات مختلف گذاشتیم تا چیزی کم و کسر نیاد و یه وبلاگ کسل کننده نباشه. اگه شما هم در مورد چیزی مطلبی خواستین تو قسمت نظرات بگین و ما سعی میکنیم حتما و در کمترین زمان یه تاپیک با موضوعی که شما خواستین بذاریم.
لحظات خوشی داشته باشین در پناه خداوند.
مدیر وبلاگ : Mr. Kouri
تبلیغات
نظرسنجی
کارکرد وبلاگ چطوره ؟؟؟پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
چهارشنبه 19 تیر 1392 :: نویسنده : Mr. Kouriتنبلی از آن مشكلاتی است كه همه ما با آن دست به گریبان هستیم، عده ای از ما می توانیم بر آن غلبه كنیم برای همه ما پیش آمده كارهایمان را از امروز به فردا می اندازیم. دلایل زیادی هم می توانیم برای این تصمیم مان بیاوریم. از سردرد گرفته تا مشغله های روزانه اما این دلایل فقط به یك نقطه ختم می شوند؛ تنبلی! برای اینكه متوجه شوید شما آدم تنبلی هستید یا خیر، تنها كافی است به این سؤال پاسخ دهید: آیا كار نیمه تمام دارید؟ اگر جواب تان مثبت است به طور قطع شما هم جزو انسان های تنبلی هستید كه به بهانه های مختلف از زیركار فرار می كنند ...

 

شما جزو كدام دسته از تنبل ها هستید؟

اصولا كسانی كه در انجام كارهایشان موفق نمی شوند، بهانه های زیادی می آورند. اولین قدم برای غلبه بر تنبلی، پیدا كردن بهانه ای است كه برای فرار از كار می تراشید.

1. دوست ندارم این كار را انجام بدهم!

بله، بدون شك، كاری كه شما از انجام دادنش لذت نمی برید، جزو كارهای عقب افتاده شماست. اما آیا با گذشت زمان خوشایندتر می شود؟ یا برعكس هرقدر شما زمان بیشتری را تلف كنید، وضع بدتر خواهد شد. از آن گذشته وجدان راحتی هم نخواهید داشت. با خودتان صادق باشید، آیا مایل نیستید فردا صبح كه از خواب بیدار شدید خبری از این كار غیرقابل تحمل نباشد؟

اگر شما جزو گروه اول بهانه های متداول هستید، پس:

شما فردی هستید كه میل به پذیرفتن حقایق ندارد و به قول معروف از شنیدن حرف راست ناراحت می شوید. بیشتر در رؤیا زندگی می كنید و دوست دارید اصولا همه چیز طبق میل شما پیش برود. روحیه حساسی دارید و اهل جنگ و بحث نیستید و به دنبال یك زندگی آرام و بی دغدغه هستید.

2.حالا حوصله ندارم انجام بدم...

اگر بهانه شما این است، باید به خود ثابت كنید كه بنده، عقیده روحیه و میل خود نیستید. نقطه شروعی مشخص كنید، نفس عمیقی بكشید و شروع كنید. مطمئنا وقتی تصمیم محكم می گیرید روحیه شما به كلی تغییر می كند. بی میلی شما ناشی از كاری كردن نیست، برعكس آن ناشی از كاری نكردن است، بنابراین راه مبارزه با بی میلی و بی حالی فعال شدن آن است.

اگر جزو گروه دوم بهانه های متداول هستید، پس:

شما از آن دسته آدم هایی هستید كه احتیاج به یك نیروی محركه برای پیشرفت دارد. علاقه زیادی به ایجاد زندگی مشترك ندارید اما زندگی مشترك می تواند همان نیروی محركه ای باشد كه به آن نیاز دارید. به آینده فكر نمی كنید و بیشتر در زمان حال زندگی می كنید. خاطرات تان را به راحتی فراموش می كنید، زیاد می خوابید و از غذا خوردن لذت می برید.

3. سرم درد می كند

این بهانه ممكن است درست باشد اما به جای کنار گذاشتن كار، دلیل سردرد خود را پیدا کنید. اگر سردرد شما ناشی از استرس در ارتباط با فعالیت به خصوصی بود، مثلا اگر هربار می خواهید كاری را شروع كنید سردرد می گیرید، سعی كنید علت اصلی این استرس را بیابید. وقتی فهمیدید كه چرا از انجام این كار به خصوص ناراحتید، به جای كنار گذاشتن کار، با آن برخورد كنید. اما فراموش نكنید كه در بسیاری از موارد بهترین راه برخورد با استرس سردرد، روبه رو شدن با كار نگران كننده است.

اگر جزو گروه سوم بهانه های متداول هستید، پس:

شما خیلی احساساتی هستید. عاشق رنگ های شاد و طبیعت هستید. زندگی ماشینی با روحیات شما خیلی سازگاری ندارد، انسان مهربانی هستید اما باید مراقب باشید تا از مهربانی شما سوء استفاده نشود. به اطرافیانتان بیش از حد توجه می كنید و این توجه باعث ایجاد نگرانی در شما می شود. حضورتان به دیگران آرامش می دهد اما خودتان این آرامش را تنها از طبیعت می توانید دریافت كنید.

4. فعلا سرم شلوغ است

این هم یكی از آن توجیهات بسیار متداول كسانی است كه انجام كارهایشان را به بعد موكول می كنند. حتی اگر سرتان به راستی هم شلوغ نباشد برای خودتان كار تراشی می كنید. ظاهرا خشنودكننده هم هست چون می توانید با این توجیهات خود را فریب دهید. در اینگونه مواقع یك سؤال اساسی از خودتان بپرسید: آیا اهمیت كاری كه برای خود تراشیده اید بیشتر از اهمیت كاری است كه مدت ها نیمه تمام رها شده است؟ اگر پاسخ شما مثبت است در این صورت مانعی ندارد اما در بیشتر مواقع این پاسخ منفی است.

اگر جزو گروه چهارم بهانه های متداول هستید، پس:

خیلی آدم مورداعتماد و كمی هم دم دمی مزاج هستید.اطرافیان، شما را انسانی خودخواه می نامند اما شما به هیچ عنوان با این نظر موافق نیستید تا جایی كه بتوانید به دیگران كمك می كنید اما به شرطی كه به كارها و برنامه ریزی تان لطمه ای وارد نشود. مدیریت قوی دارید و می توانید در آن واحد، چندكار را انجام دهید.

5. هنوز فرصت دارم...

بسیار خب، با این حساب شما مشكلی ندارید، كاری دارید كه باید انجام دهید و طبق گفته خودتان فرصت هم دارید، بنابراین می توانید به سرعت دلخواه خود كار كنید، نه برده ساعت باشید و نه تابع تقویم، در این صورت پیش اطرافیانتان روسفید می شوید مسلما اگر ببینید كار ناخوشایندی را به راحتی و به سرعت انجام می دهید در مقام تحسین شما برمی آیند.

اگر شما جزو گروه پنجم بهانه های متداول هستید، پس:

ذاتا بدقول هستید و به قول معروف همه كارهایتان را در دقیقه 90 انجام می دهید. حس مسئولیت پذیری دارید اما این حس خیلی پررنگ نیست. انسانی اجتماعی هستید و مورداعتماد. جلب رضایت اطرافیان برایتان اهمیت دارد، اصولا خوش لباس هستید، از هیجان خوش تان می آید و ترجیح می دهید زندگی تان كمی مهیج باشد اما به شرطی كه برایتان ایجاد تنش نكند.

مگر شما هم تنبل هستید؟

6. دیرتر هم انجام بدهم اتفاقی نمی افتد:

احتمالا این مرسوم ترین توجیه است. این طرز فكر از اعتمادبه نفس شما می كاهد و عادت بدی را تقویت می كند كه مطمئنا روی حل و فصل سایر مشكلات شما هم تاثیر نامساعد می گذارد. از سوی دیگر به یاد داشته باشید كه در بیشتر مواقع دیرتر انجام دادن كارها می تواند ارزش کار را از بین ببرد.

اگر جزو گروه ششم بهانه های متداول هستید، پس:

دركل ، آدم بی توجهی بوده و نسبت به بسیاری مسائل بی دقت هستید. این بی توجهی ممكن است سلامت شما را هم به خطر بیندازد. اهل ریسك كردن نیستید. فیلم دیدن از تفریحات موردعلاقه شماست. رفیق باز هستید، ترجیح می دهید در تعطیلات آخر هفته به جای سفر در خانه بنشینید. خانواده دوست هستید.

7. امروز خیلی دیر شده

این هم بهانه دیگری است تا تنبل ها كارهایشان را انجام ندهند. برای اینكه شما را متقاعد كنیم، بهتر است این جمله را به یاد داشته باشید كه هیچ كس آنقدر وقت ندارد كه تنها از لحظات ایده آل استفاده كند. از همه دقایق عمر باید بهترین استفاده را كرد زیرا به هر صورت گرانبها هستند.

اگر شما جزو گروه هفتم بهانه های متداول هستید، پس:

ذاتا انسان آرامی هستید و هروقت بخواهید كاری را انجام دهید خیلی وقت و حوصله برای آن صرف می كنید. عجول نیستید و اصولا سعی می كنید از انجام هر كاری لذت ببرید. كمی وسواس دارید اما این نوع وسواس قابل كنترل است. به نظم علاقه دارید اما برای رسیدن به نظم موردنظرتان كم تلاش می كنید.

8. خیلی سخت است

اگر به این بهانه دست از كار بكشید واقعا مشكل تنبلی دارید. اما در چنین شرایطی به یاد داشته باشید كه شما پیش از این هم كارهای دشواری را انجام داده اید. از آن گذشته آیا اگر حالا این كار را انجام ندهید ساده تر می شود؟ هرگز اجازه ندهید كه دشواری كار مانع از اقدام شما شود. به هر زحمت كه شده از خود بپرسید با به تاخیر انداختن كار چه نصیب شما می شود؟

اگر جزو گروه هشتم بهانه های متداول هستید پس:

شما انسان راحت طلبی هستید. به خوردن غذاهای فست فودی علاقه مند هستید، وقتی به خرید بروید از اولین مغازه تمام آنچه نیاز دارید را خریداری می كنید. سختگیر نبوده و اهل جروبحث كردن با اطرافیان تان نیستید. خوش سلیقه و به انجام كارهای هنری علاقه مند هستید. از طرفداران زندگی مدرن هستید و از تكنولوژی استقبال می كنید.

9. نمی دانم از كجا شروع كنم؟

گاهی اوقات كارهایی كه نیمه تمام رها شده اند به قدری زیاد هستند كه نمی دانید از كجا باید شروع كرد و به بهانه اینكه نمی توانید در این مورد تصمیم بگیرید از انجام آن طفره می روید. باید سعی كنید كارتان را به اجزای كوچك تر تقسیم كنید و یك به یك آنها را انجام دهید. این را به خاطر داشته باشید كه نه تنها شما، بلكه هیچ كسی قادر نیست كارهای تلمبار شده را یك جا و با هم انجام دهد.

اگر جزو گروه نهم بهانه های متداول هستید، پس:

شما كمی فراموشكار هستید اما این مشكل خیلی جدی نیست. خوشفكر هستید و همه چیز را در ذهن خودتان دسته بندی می كنید. هم اهل خانواده هستید و هم دوستان زیادی در اطرافتان دارید اما این دو گروه هیچ وقت با هم یكی نمی شوند. دركل روابطی تعریف شده دارید. از انجام بازی های فكری لذت می برید. خیلی از مكان های تفریحی شلوغ خوش تان نمی آید اما گذراندن تعطیلات دركنار اعضای خانواده از علایق شماست.

10. اول كمی غذا می خورم بعد شروع می كنم

این كار اشتباهی است، شما می خواهید به اصطلاح گرسنگی تان را برطرف كنید اما درحقیقت وضع را از آنچه بوده خراب تر می كنید. باید سعی كنید وعده غذایی یا تنقلاتی را كه قصد خوردن آن را دارید به بعد از كار ناتمام تان موكول كنید. در غیر این صورت مطمئنا بعد از رفع گرسنگی تان احتیاج به استراحت خواهید داشت و اگر همین طور پیش بروید كار به جایی خواهد رسید كه امروز هم كار نیمه تمام تان را انجام نخواهید داد.

اگر جزو گروه دهم بهانه های متداول هستید، پس:

خوابیدن برای شما یكی از لذت های زندگی است. دركل انسانی هستید كه تفریحات را خیلی دوست دارد و برای آن برنامه ریزی می كند. از نظر اخلاقی تاحدودی به سنت ها پایبند هستید اما آنها را به چشم قوانین نگاه نمی كنید. اهل ریسك كردن هستید و دوست دارید زندگی تان كاملا مهیج باشد.

11. تلویزیون برنامه جالبی دارد

خیلی ها اعتقاد دارند كه تلویزیون وسیله ای برای تلف كردن وقت است كه البته ممكن است شما با این گفته موافق نباشید اما لحظه ای با خودتان صادق باشید، جانبدارانه راجع به تلویزیون (این پدیده محبوب) قضاوت نكنید، در این صورت خواهید دید كه تلویزیون مسئول بسیاری از كارهای ناتمام مانده و مسئول بسیاری از تنبلی هاست.

اگر جزو گروه یازدهم بهانه های متداول هستید، پس:

خصلت ماجراجو بودن از بارزترین ویژگی های شماست. البته توجه داشته باشید كه حس كنجكاوی در شما باعث بروز این خصوصیت شده است. عاشق سفر كردن هستید و كمی هم بی احتیاط. زیاد به سلامت جسم تان اهمیت نمی دهید اما از روحیه خوب و شادی برخوردارید و این شادی و انرژی را می توانید به راحتی به اطرافیان تان منتقل كنید.

12. تا خواستم شروع كنم تلفن زنگ خورد

احتمال وقوع این اتفاق به حدی ضعیف است كه باورش مشكل خواهد بود، بنابراین در بیشتر مواقع شما منتظر تماس می شوید و اگر هم كسی با شما تماس نگیرد مطمئنا دلیل دیگری را جایگزین آن خواهید كرد. این بهانه ای نیست كه شما بتوانید با عنوان كردنش كسی را قانع كنید و از زیر كارتان فرار كنید. حتی اگر در مواقعی چنین شرایطی هم پیش بیاید به راحتی می توانید با جواب ندادن به تلفن این مشكل تان را حل كنید.

اگر جزو گروه دوازدهم بهانه های متداول هستید، پس:

شما فردی منفعت طلب هستید و به دنبال آرامش و آسایش اما برای به دست آوردن آن كوچك ترین تلاشی انجام نمی دهید. به دنبال مادیات هستید و پول در زندگی تان نقش مهمی را ایفا می كند. دوستان زیادی دارید اما با هیچ كدام صمیمی نیستید. زود عصبانی می شوید اما قلبی مهربان دارید. عكس العمل شما در برابر مسائل پیش آمده بیش از حد و كمی با اغراق است.

منبع:بیتوته


نوع مطلب : روانشناسی، 
برچسب ها : مگر شما هم تنبل هستید؟، مگر، شما، هم، تنبل، هستید؟،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 20 فروردین 1396 02:35
Hello, i think that i saw you visited my site so i came to go back the favor?.I'm trying to in finding issues to improve my web site!I assume its adequate to use some of your ideas!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر