مجله درهم ورهم
مطالب مفید و زیبا ...
                                                        
درباره وبلاگ

این یه وبلاگ عمومیه و ماهم از این موضوع استفاده کردیم و مطالبی با موضوعات مختلف گذاشتیم تا چیزی کم و کسر نیاد و یه وبلاگ کسل کننده نباشه. اگه شما هم در مورد چیزی مطلبی خواستین تو قسمت نظرات بگین و ما سعی میکنیم حتما و در کمترین زمان یه تاپیک با موضوعی که شما خواستین بذاریم.
لحظات خوشی داشته باشین در پناه خداوند.
مدیر وبلاگ : Mr. Kouri
تبلیغات
نظرسنجی
کارکرد وبلاگ چطوره ؟؟؟پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
چهارشنبه 27 دی 1391 :: نویسنده : Mr. Kouriاز لره می‌پرسند: توی طایفه شما آدم مشهور هم هست؟ میگه:‌آره بابا، «لره و هاردی»، «سوفیا لره»، «الیزابت تای لور»، تازه یه شیمیدان لر یه چیزی كشف كرده كه اسمشو گذاشته «كلر»!


ادامه مطلب ...


ادامه مطلب ...


نوع مطلب : جوک، پست های جالب فیسبوکی، 
برچسب ها : جوک، لطیفه، جوک +18، جک، جوک خفن، جک باحال،
لینک های مرتبط :
فصل چهار – بازیکنان

اتلاف وقت :

چنانچه داور ملاحظه نماید که بازیکنی به طور غیر عادی برای ضربه زدن و یا انتخاب ضربه اتلاف وقت میکند به او تذكر داده و در صورت بی توجهی به بازیكن خاطی اخطار می دهد كه در صورت تكرار نتیجه فریم را به بازیكن حریف واگذار خواهد نمود.

رفتار ناشایست :

اگر بازیکنی برای عدم ادامه فریم و یا رفتار ناشایست ، از جمله اتلاف وقت بعد از اخطار و یا رفتار نا جوانمردانه اصرار ورزد داور آن فریم را بازنده اعلام نموده و اخطار خواهد داد که در صورت ادامه رفتار ناشایست کل بازی را بازنده خواهد شد.

بازیکن غیرضربه زننده :

بازیکنی که نوبت بازی او تمام شده باید در زمان ضربه حریف از ایستادن و یا حرکت در خط دید ضربه زننده خودداری نموده و در یک فاصله منطقی از میز بنشیند یا بایستد.

غیبت :

در صورتیکه بازیکن ضربه زننده در سالن مسابقه حضور ندارد، او میتواند یک نفر را که قبلاً به داور معرفی کرده برای نظارت به امور مربوط به خود در سالن بگمارد.

واگذار کردن :

1- یک بازیکن در زمانیکه فقط نوبت ضربه او است می تواند فریم یا بازی را واگذار نماید که حریف او حق دارد این پیشنهاد را بپذیرد و یا خیر.

2- زمانیکه فریم یک بازی واگذار می شود ارزش کلیه توپ های باقی مانده در روی میز به نفع حریف محاسبه شده  که در این صورت به ازای هر قرمز 8 امتیاز توپ های رنگی به کل امتیازات حریف اضافه خواهد شد. 

قوانین بین المللی اسنوکر
نوع مطلب : بیلیارد ایران، 
برچسب ها : قوانین بین المللی اسنوکر - فصل چهارم، قوانین بین المللی اسنوکر، قوانین بین المللی، قوانین، اسنوکر،
لینک های مرتبط :
فصل سوم – بازی

بازی اسنوکر می تواند توسط دو نفر یا بیشتر به صورت یارگیری یا مستقل به شرح زیر انجام گردد.

1- همه بازیکنان باید بایک کیوبال (توپ سفید) بازی کنند که هر بازی 15 قرمز و 6 توپ رنگی از 2 تا 7 دارد.

2- امتیاز هر بازیکن در نوبت خود با در پاکت انداختن توپ های قرمز و رنگی محاسبه می شود که پس از اتمام توپ های قرمز نوبت توپ های رنگی، به ترتیب از رنگ زرد تا مشکی خواهد بود.

3- امتیاز هر بازیکن با اضافه شدن به امتیازات قبلی وضعیت او را مشخص خواهد کرد.

4- امتیاز جریمه  به امتیازات بازیکن حریف اضافه خواهد شد.

5- به عنوان یک تاکتیک بازیکن می تواند کیوبال را با یك ضربه قانونی در پشت توپ خارج از نوبت نگه دارد که در چنین حالتی بازیکن حریف اسنوکرد (ماسک) می شود که این تاکتیک به جهت امتیاز گیری و احتمال خطا توسط بازیکن حریف بسیار حایز اهمیت می باشد.

6- برنده یک فریم کسی است :

الف- امتیاز بیشتر را کسب نماید.

ب- آن فریم به نفع بازیکنی واگذار گردد.

پ- آن فریم به دلیل رفتار ناشایست و یا خطای Foul and miss and miss sthit  به حساب بازیکنی گذاشته شود.

7- برنده مسابقه کسی است : 

الف- تعداد فریم های مورد نیاز را برده باشد.

ب- در صورت تساوی امتیازات بالاترین معدل امتیازی را کسب کند.

پ- یا آن بازی به دلیل رفتار ناشایست به بازیکن حریف  واگذار گردد.

شیوه بازی :

ترتیب بازی توسط قرعه و یا سکه که به وسیله داور انجام می شود تعیین خواهد شد و لازم به ذكر است سكه نباید به روی میز انداخته شود.

1- این ترتیب بازی باید تا آخر فریم بدون تغییر باقی بماند. مگر اینکه بازیکنی از حریف خود بخواهد که به دلیل ارتکاب خطا، بازی مجدد انجام دهد.

2- هر بازیکن و یا یار او که ضربه اول را میزند باید به طور متناوب فریم های بعدی را شروع نمایند.

3- اولین بازیکن بازی را به شکل کیوبال در دست آغاز خواهد کرد و هر فریم زمانیکه کیوبال از منطقه D توسط              نوک چوب ضربه بخورد شروع می شود و اگر بازیکنی در زمان جابجا کردن کیوبال در منطقه D با نوک چوب به آن ضربه بزند بازی شروع شده است.

4- تا زمانیکه توپ قرمز روی میز است اولین ضربه باید به توپ قرمز و یا فری بال که به جای قرمز انتخاب شده ، زده شود.

الف- وقتی توپ قرمز و یا هر توپ رنگی به جای قرمز در پاکت بیفتد آن بازیکن در ضربه بعدی توپ رنگی انتخابی          خود را خواهد زد، که اگر در پاکت بیفتد امتیاز محاسبه و توپ رنگی مجدداً در نقطه خود قرار می گیرد.

ب- سپس ضربه زدن به یک توپ رنگی ادامه خواهد داشت تا زمانیکه توپ های قرمز در روی میز باقی نماند و پس              از در پاکت افتادن آخرین قرمز یک توپ رنگی (به عنوان جایزه) زده خواهد شد.

پ- سپس نوبت توپ های رنگی که به ترتیب ارزش آنهاست ، خواهد بود که وقتی توپ رنگی در نوبت خود بطور قانونی در پاکت بیافتد داخل پاکت باقی می ماند.

5- بدون توجه به اینکه یک خطا ممکن است به نفع بازیکنی باشد وقتی توپ های قرمز در پاکت بیفتد و یا به بیرون میز پرتاب شود در داخل پاکت باقی می ماند مگر اینکه به جهت تمیز کردن توسط داور از روی میز برداشته شود یا از لبه پاکت خود بخود در پاکت بیفتد یا در Foul and miss  برای ضربه مجدد توسط بازیکن خاطی توپ های جابجا شده در جای قبلی قرار گیرد و یا توپی توسط بازیکنی غیر از ضربه زننده از جای خود تکان خورده باشد

  

6- اگر بازیکنی امتیازی نگیرد و یا مرتکب خطا شود نوبت او به پایان رسیده و بازیکن بعدی از جاییکه کیوبال در روی میز قرار دارد و یا در صورت بیرون رفتن کیوبال ازمیز و یا داخل پاکت افتاد باشد از نقطه D ، بازی را ادامه خواهد داد.

 

پایان فریم ، بازی یا مسابقه

1- زمانیکه فقط توپ سیاه در روی میز باقی مانده باشد با اولین امتیاز و یا خطا فریم به پایان میر سد مگر هر دو شرایط مشروحه زیر اتفاق بیفتد :

الف- نتیجه فریم پس از افتادن توپ سیاه در پاکت و یا ارتکاب خطا مساوی باشد.

ب- برای محاسبه رقم شماره نهایی در پایان فریم آخر در مساوی فریمی.

2- وقتی که هر دو شرایط بالا وجود داشته باشد :

الف- توپ سیاه در روی نقطه اصلی قرار می گیرد.

ب- کیوبال به منطقه  D برده می شود.

پ- بازیکن ضربه زننده با قید قرعه تعیین می گردد.

ت- پس از آن با اولین امتیاز یا خطا فریم به پایان می رسد.

بازی با کیوبال در دست :

برای بازی با کیوبال در دست بازیکن باید از منطقه  D  و یا از روی خط D به هر سمت که بخواهد به کیوبال ضربه بزند.

1- داور باید متقاعد شود که کیوبال خارج از منطقه D  نیست. در ضمن داور در صورت خروج کیوبال در منطقه D نباید به بازیکن ضربه زننده هشدار بدهد و باید صبر کند ضربه  زده شود بعد اعلام خطا نماید.

2- اگر در زمان جابجا کردن کیوبال در منطقه  D نوک چوب با کیوبال برخورد نماید و داور عقیده داشته باشد که ضربه زننده به قصد اینکار را نکرده ، هنوز بازی شروع نشده است.

ضربه همزمان با دو توپ :

بجز دو توپ قرمز و یا توپ آزاد و توپ در نوبت اگر دو توپ همزمان ضربه بخورند خطا محسوب می شود.

 

قرار گرفتن توپ های رنگی در نقاط خود :

کلیه توپ های رنگی پس از افتادن در پاکت و یا پرتاب شدن به بیرون میز قبل از ضربه بعدی باید در روی میز و در نقاط اصلی خود قرار گیرند مگر اینکه در نوبت خود و به طور قانونی در پاکت بیفتد.

1- یک بازیکن در قبال اشتباه داور به جهت درست قرار ندادن توپی در روی میز هیچگونه مسئولیتی ندارد و اگر داور به غلط توپی را در نقطه دیگری قرار دهد تا قبل از ضربه  بعدی می تواند جابجا نماید در غیر اینصورت حق تغییر و تصحیح        آنرا ندارد تا اینکه دوباره آن توپ پاکت شده آن وقت به جای اصلی برگردانده شود.

2- اگر توپ رنگی به طور قانونی و در نوبت خود در پاکت بیفتد و اشتباهاً روی نقطه خود قرار گیرد پس از متوجه شدن           و بدون جریمه باید آن توپ در پاکت قرار گرفته و اگر امتیازی از آن توپ گرفته شده باشد به قوت خود باقی است و سپس باید به بازی ادامه داد.

3- چنانچه توپ و یا توپ هایی که به طور ناصحیح در روی نقاط اصلی خود قرار نگرفته ضربه زده شود آن ضربه قانونی بوده و توپ هایی که فراموش شده و اشتباها در روی میز قرار نگرفتند در صورت متوجه شدن باید در نقاط اصلی خود قرار گیرند و :

الف- در صورت فراموش شدن هیچ جریمه های در برنخواهد داشت.

ب- اما اگر قبل از قرار دادن توپ در نقطه خود توسط داور ، بازیکن به کیوبال ضربه بزند جریمه خواهد داشت.                    4- اگر جای اصلی توپ رنگی که باید در روی میز قرار گیرد توسط توپ های دیگر اشغال شده باشد آن توپ در جای خالی از بالاترین نقطه (جای توپ) قرار می گیرد.

5- اگر جای اصلی بیشتر از یک توپ رنگی توسط توپ های دیگر اشغال شده که باید در روی میز قرار گیرند به ترتیب با ارزش ترین توپ در جای خالی بالاترین توپ قرار می گیرد مگر جای خودش خالی باشد در این صورت اول توپی که جایش خالیست قرار می دهم بعد توپ بزرگتر را.

6- چنانچه کلیه نقاط توپ های رنگی توسط توپ های دیگر اشتغال باشد، توپ رنگی باید در نزدیکترین  جای ممکنه            نسبت به نقطه اصلی، بین آن نقطه و نزدیكترین قسمت باند بالا نسبت به آن نقطه قرار گیرد.

7- اگر مابین نقاط اصلی توپ های صورتی و یا مشکی و باند بالا جایی برای قرار دادن فقط توپ های صورتی و مشکی وجود نداشته باشد توپ های فوق الذکر در نزدیکترین جای ممکن نسبت به نقطه اصلی و در زیر آن نقطه قرار می گیرد.

8- در کلیه شرایط توپ کاشته شده نباید با توپ دیگر تماس داشته باشد.

9- توپ های رنگی باید توسط دست در نقاط مشخص شده قرار گیرند.

ادامه مطلب ...


نوع مطلب : بیلیارد ایران، 
برچسب ها : قوانین بین المللی اسنوکر - فصل سوم، قوانین بین المللی اسنوکر، قوانین، اسنوکر، قوانین بین المللی،
لینک های مرتبط :
فصل دوم- تعاریف

فریم - Frame  :

یک فریم عبارتند از مدت زمانیکه اولین ضربه برای پخش کردن توپ ها زده می شود تا :

1- یک بازیکن در نوبت خود بازی را واگذار نماید.

2- یا فقط زمانیکه توپ سیاه روی میز است ضربه زننده به دلیل داشتن امتیاز بیشتر از (1+7 ) فریم را می برد .

3- یا فقط زمانیکه توپ سیاه روی میز است با افتادن توپ سیاه در پاکت یا ارتکاب هر خطا فریم پایان می یابد.

تذکر: بازیکن ضربه زننده اگر بخواهد می تواند برای بالا بردن برگ خودش به بازی ادامه دهد ولی نتیجه تغییر نمی کند.

یک بازی :

یک بازی از تعدا فریم های مقرر شده تشکیل می گردد.

مسابقه :

تعداد فریم های مقرر شده تشکیل می گردد.

توپ ها :

1- توپ سفید که کیوبال (Cue ball )  نامیده می شود.

2- 15 توپ قرمز و 6 توپ رنگی که به عنوان توپ های هدف (Object ball) می باشد.

ضربه زننده :

ضربه زننده کسی است که در حال بازی است تا زمانیکه داور پایان نوبت او را اعلام نماید.

ضربه :

1- زمانیکه ضربه زننده با نوک چوب به توپ سفید (Cue ball )  میزند ضربه ایجاد می شود.

2- ضربه زمانی درست است که هیچ تخطی از قانون صورت نگیرد.

3- تا زمانیکه کلیه توپ ها ی روی میز به صورت ساکن و بیحرکت قرار نداشته باشند ضربه کامل نیست .

4- ضربه می تواند به طور مستقیم و یا غیر مستقیم به شکل ذیل انجام  شود.

الف- اگر توپ سفید بدون تماس با باند به توپ هدف برخورد نماید ضربه مستقیم خواهد بود.

ب- اگر توپ سفید قبل از برخورد با توپ هدف با یک یا چند باند تماس پیدا کند ضربه غیر مستقیم انجام شده است.

انداختن توپ در پاکت ( POT) :

زمانیکه توپی قانونی و بدون ارتکاب خطا وارد پاکت شود عمل  POT صورت گرفته است .

Break:

تعداد توپهایی که یک بازیکن در یک نوبت از بازی  POT کرده و امتیاز کسب می کند Break  می نامند.

توپ در دست ( Ball in hand  )

1- توپ سفید یا (کیوبال) زمانی در دست است که :

الف –  قبل از شروع فریم باشد.

ب –  یا توپ سفید داخل پاکت بیفتد.

پ – یا توپ سفید خارج میز پرتاب شود.

ت – در زمانی كه در آخر بازی به روی توپ مشكی مساوی می شود در آن زمان می بایست توپ 7 سر جایش و كیوبال             بال این هند شوددر منطقه D.

2- توپ سفید در دست خواهد بود تا :

الف – به طور قانونی بازی انجام شود.

ب- یا خطایی توسط بازیکن ضربه زننده صورت گیرد.

توپ در جریان بازی – Ball in play

1- تا زمانیکه توپ سفید در دست نباشد در جریان بازی است.

2- توپ های قرمز از شروع فریم تا افتادن در پاکت و یا پرتاب شدن به بیرون میز در جریان بازی هستند.

3- توپ های رنگی پس از دوباره قرار گرفتن در روی میز و یا بعد از افتادن در پاکت خارج از نوبتشان به عنوان جایزه یا پرتاب شدن به بیرون میز در جریان بازی قرار می گیرند.

توپ انتخابی :

1- توپ هدفی که برای بازیکن ضربه زدن به داور اعلام می کند و متعهد می شود که اولین ضربه را به آن بزند توپ انتخابی Ball ON  آن بازیکن می باشد.

2- در صورت درخواست داور ضربه زننده باید توپ هدف خود را اعلام نماید.

توپ آزاد Free ball  :

توپ آزاد توپی است که یک بازیکن می تواند پس از اسنوکرد شدن با خطای بازیکن مقابل در صورت ندیدن دو طرف توپ هدف انتخاب نماید.
ادامه مطلب


نوع مطلب : بیلیارد ایران، 
برچسب ها : قوانین بین المللی اسنوکر - فصل دوم، قوانین بین المللی اسنوکر، اسنوکر، قوانین بین المللی، قوانین،
لینک های مرتبط :
این قوانین اعلام شده از فدراسیون بولینگ و کیو  اسپرت چمهوری اسلامی ایران است.فصل یک - تجهیزات

میز استاندارد :

ابعاد – سطح بازی میز از لبه باندهای آن باید 1778×3569 میلیمتر باشد که حداکثر بمیزان 13+ و 13- میلیمتر می تواند قابل تغییر باشد.

ارتفاع میز :

ارتفاع میز از کف تا روی باند حداقل 851 میلیمتر و حداکثر 876 میلیمتر باشد. و گشادی دهنه پاکت ها براساس الگوی فدراسیون حرفه های جهانی خواهد بود.

خط بالک ( Baulk ) :

خط مستقیم که به موازات باند پایین و به فاصله 737 میلیمتر از آن ترسیم شود خط Baulk  نامیده می شود

منطقه D  :

نیم دایره ای که مرکز آن مرکز خط Baulk  و شعاع آن 292 میلی متر می باشد.

نقاط توپهای رنگی :

چهار نقطه روی خط مرکزی میز به شرح زیر و جود دارند.

1- نقطه توپ سیاه که به فاصله 324 میلیمتر از باند بالاتر قرار دارد.

2- نقطه مرکزی یا نقطه توپ آبی که دقیقاً در مرکز میز بین باند بالا و پایین می باشد.

3- نقطه پیرامید یا نقطه توپ صورتی که دقیقاً وسط نقطه توپ آبی و باند بالا می باشد.

4- نقطه توپ قهوه ای که دقیقاً مرکز خط Baulk و منطقه D بوده و توپ زرد در گوشه سمت راست و توپ سبز               در گوشه سمت چپ منطقه D قرار دارند.

 

توپ ها :

توپ ها از یک شکل تصویب شده به قطر 5/52 میلیمتر که با 05/0 میلیمتر قابل تغییر است می باشند. و :

1- وزن آنها کاملاً مساوی که در یک سری کامل حداکث 3 گرم اختلاف قابل اغماض است.

2- یک توپ با سری کامل توپ ها می تواند با توافق بازیکنان یا تصمیم داور تعویض گردد.

امتیاز رنگ توپها :

قرمز 1- امتیاز

زرد 2- امتیاز

سبز 3- امتیاز

قهوه ای 4-  امتیاز

آبی 5- امتیاز

صورتی 6-  امتیاز

مشکی  7- امتیاز

چوب :

چوب بازی نباید کمتر از 914 میلیمتر باشد و شکل و فرمی غیر از آنکه به طور عموم پذیرفته شده نداشته باشد. و حداكثری برای آن مشخص نشده است ولی در هر صورت شكل متعارف داشته باشد.  

لوازم کمکی :

رست و چوب بلند و غیره به عنوان لوازم کمکی در شرایط سخت مورد استفاده قرار می گیرد که این نوع لوازم به طور نرمال در اطراف میز موجود بوده تا توسط بازیکنان یا داور ارائه می گردد و البته این نوع لوازم باید مورد تصویب و تایید فدراسیون بیلیارد و اسنوکر حرفه ای جهان (WPBSA  ) باشد.

نوع مطلب : بیلیارد ایران، 
برچسب ها : قوانین بین المللی اسنوکر - فصل یک، قوانین بین المللی اسنوکر، اسنوکر، قوانین، قوانین بین المللی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 دی 1391 :: نویسنده : Mr. Kouri
با این وضع درس خــــــــــوندن و فیـــسبوک اومدن

آخرش میرم سر جلسه امتحان زیر همه سوالا لایک میزنم میام بیرون :|


.

.

.

.

.


اصلن شورشعف خاصى توى جمله *دیدی گفتم*وجودداره لامصب یه جوراحساس دانایى خفن به آدم دست میده اون لحظه=))


.

.

.

.

.


یکی از فانتزیام اینه

وقتی دارم تو خیابون راه میرم

ی ماشین به سرعت بیاد سمت ی عابر پیاده (ترجیحا دخدر) :دی

بعد با صدای بلند بگم خــــــــــانــ ­ـــــــــم مــواظـــــــب بـــــاش !

بعد صدامو نشنوفه خودمو با سرعت به طرفش پرت کنم

و نجاتش بدم بعد بیوفتیم روی هم طوری که صورت رو صورت بشیم اونم میخواد منو ببوسه

ولی من یهو یاده دوس دخدرم بیوفتم

دستمو بزارم جلو لبِش بگم متاسفم بعد پاشم

خودمو بتکونم در حالی که دارم میرمُ تو اُفق محو میشم

بهم بگه : فقط اسمـتو بهم بگو !

منم با ی لبخند نـرم بـگم :

ی غــریــبه و تو افق ناپدید بشم بدون سیگار چون بابام اگه فهمید جرم میده

به نظرتون تحریما رو من اثر داشته....؟


.

.

.

.


.سخته درسم...

رسیده وقت رفتن...

به سر امتحانی که میدونم تهش ردم...

حس میکردم حرفای استاد با خرخوناشه

اونجا بود که فهمیدم این قصه اولاشه

وقت امتحانو ریدنه به برگمه...

و خودت میدونی که ریدم الکی جو نده

حرفای خونوادمم که نمک زخممه...

و تنها دلخوشیمم ترم های بعدمه...

او باز منمو حسرت یه نمره ی بیست...

که استاد بنویسه، تو گوشه ی لیست

میدونی چند بار افتادم برای یه درس بگذریم

دیگه بیست گرفتنشم برام مهم نیست...

توکه میدونستی دانشجوی ترم اخرتم ..

بگو با من دیگه چرا د اخه نوکرتم...

نوع مطلب : پست های جالب فیسبوکی، جوک، 
برچسب ها : جـــــــک، جک، اس ام اس، خنده دار، جوک،
لینک های مرتبط :

موجودات زنده بر اساس نوع و ساختار سلولیادامه مطلب


نوع مطلب : دنیای شیرین - ( علمی )، 
برچسب ها : زیست شناسی ( جانداران )، زیست شناسی، زیست، جانداران،
لینک های مرتبط :

در یک مجموعه دو قسمتی "خواب" . " رویا" و "آشناپنداری ( یا دژاوو)" رو از نظر علمی بررسی می کنیم.


قسمت دوم: رویا . آشناپنداری . آینده بینی

ادامه مطلب


نوع مطلب : دنیای شیرین - ( علمی )، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


در یک مجموعه دو قسمتی "خواب" . " رویا" و "آشناپنداری ( یا دژاوو)" رو از نظر علمی بررسی می کنیم.
قسمت اول.خود خواب
__________________
خواب چیست ؟
ادامه مطلب


نوع مطلب : دنیای شیرین - ( علمی )، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نمودارهای فضا زمان و مبانی نسبیت خاص
-----------------------------
قسمت اول – مفهوم فضا زمانادامه مطلب


نوع مطلب : دنیای شیرین - ( علمی )، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مفاهیم نسبیت


ناظر در نسبیت و معادلات تبدیل
-------------------------------------
ادامه مطلب


نوع مطلب : دنیای شیرین - ( علمی )، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نسبیت همزمانی
ادامه مطلب


نوع مطلب : دنیای شیرین - ( علمی )، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 16 دی 1391 :: نویسنده : ῭ʌГΛŝĦ Ƙħąƞ΅

شاخص توده بدن

Body mass index
ادامه مطلب


نوع مطلب : دنیای شیرین - ( علمی )، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

« فلسفه تخته نرد »
ادامه مطلب


نوع مطلب : افسانه و تاریخ، ایران باستان، آیین ها و باور های زرتشتیان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کاوش قمر «فوبوس» با خارپشت‌های رباتیک

ادامه مطلب


نوع مطلب : دنیای شیرین - ( علمی )، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 5 )    1   2   3   4   5   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات